• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Z wizytą w przedszkolu

W dniu 25 kwietnia 2018 roku uczniowie klas 0-1 wybrali się z wizytą do Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Rymanowie Zdroju. Spotkanie połączone było z konkursem recytatorskim, którego celem było rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci oraz popularyzowanie twórczości Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz Aleksandra Fredry. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w eliminacjach klasowych: Klaudia Michnowicz, Hubert Bednarski, Maja Penar, Julia Deptuch, Julia Szepieniec oraz Julia Mazurek. Po wysłuchaniu pięknych prezentacji, komisja przyznała następujące miejsca: 1. miejsce – Maja Penar, 2. miejsce – Julia Szepieniec, Julia Deptuch, 3. miejsce – Julia Mazurek.
Dzieci otrzymały nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz pyszne słodkości. Na koniec bawiliśmy się wesoło w przedszkolnym ogrodzie. Pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną, podziwiając piękne uroki wiosny.