• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Święto Konstytucji 3 Maja

„Nauczmy się na pamięć tego kraju,
litera po literze, dzień po dniu,
co oczy po horyzont ogarniają,
co zdarzyć się nam może tylko tu…”

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to bardzo ważny dzień zapisany na kartach historii naszej ojczyzny. Uczczenie rocznicy tego wydarzenia miało również miejsce w naszej szkole.
W czwartek, 26 kwietnia 2018 roku, odbyła się uroczysta akademia, poświęcona 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Gimnazjaliści, pod kierunkiem Pani Agnieszki Kindlik i Pani Beaty Kilar, przygotowali żywą lekcję historii, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Słowem i pieśnią, młodzież przybliżyła wydarzenia związane z uchwaleniem tej Ustawy Rządowej. Chór, pod kierunkiem Pana Bogusława Malinowskiego, zaśpiewał patriotyczną pieśń „Mazurek 3 Maja”, a soliści: Otylia Landsmann i Sylwia Gładysiewicz  utwory: „Jest takie miejsce, taki kraj” oraz „Uwierz Polsko!”. Dawid Kuczwar wykonał pieśń „Pytasz mnie” a Julia Dąbrowska „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.

Zadbano także o odpowiednią scenografię, wyeksponowano symbole narodowe Polski. Montaż słowno – muzyczny pt. „Nauczmy się na pamięć tego kraju…” był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Uroczystość niosła przesłanie dla nas wszystkich, że patriotyzm winniśmy pielęgnować w każdym dniu i tak żyć, aby nasza ojczyzna rozwijała się duchem wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku.