• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Stan wojenny

W niedzielę 13 grudnia 1981 roku o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Na mocy dekretu Rady Państwa został wprowadzony stan wojenny na terenie całego kraju. Tę decyzję uzasadniano groźbą zamachu stanu i próbą przejęcia rządów przez NSZZ „Solidarność” oraz możliwością zaatakowania Polski przez Armię Radziecką. Podczas trwania Stanu wojennego została wprowadzona godzina policyjna od 22 do 6 rano, nie można było w tym czasie wychodzić z domu, a „porządku” pilnowało wojsko i milicja. Ludzie utracili wiele swoich praw. Zlikwidowano związki zawodowe, wprowadzono powszechną cenzurę. Społeczeństwo było przeciwko ówczesnej sytuacji, dlatego na wszystkie możliwe sposoby sprzeciwiano się władzy. Urządzano strajki, ludzie celowo spóźniali się do pracy, drukowano ulotki z hasłami antyrządowymi. Stan wojenny został zniesiony po dwóch latach w 1983 roku, na skutek znacznego pogorszenia się sytuacji ekonomicznej i politycznej. W 1992 roku sejm uznał działanie władz komunistycznych za nielegalne.