• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wspaniałe wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Alfik”

„Talent bez wiedzy ani wiedza bez talentu nie mogą stworzyć doskonałego mistrza”.

Witruwiusz

W dniu 12 lutego 2014 roku ogłoszono wyniki XVII Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego „Alfik”. Wzięło w nim udział ponad 16 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 170 laureatów. W tym zaszczytnym gronie znalazł się Karol Jurasz z klasy 5, który po raz drugi z rzędu wygrał nagrodę – tygodniowy obóz naukowy w Serpelicach nad Bugiem.
Konkurs, adresowany do uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, został przeprowadzony 18 grudnia 2013 roku i miał charakter testu jednokrotnego wyboru, sprawdzał umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz podstawowe kompetencje polonistyczne z zakresu nauki o języku. Celem konkursu była nie tylko popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego, ale także rozwijanie samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowanie intelektualnych wyzwań.

 

Najwyższe lokaty uzyskali:

Szkoła Podstawowa

 

Imię i nazwisko

Klasa

Lokata

Imię i nazwisko opiekuna

Karol Jurasz

5a

1. w województwie

5. w kraju

Alicja Kabiesz

Jan Jurasz

5a

4. w województwie

54. w kraju

Alicja Kabiesz

 

Gimnazjum

 

Imię i nazwisko

Klasa

Lokata

Imię i nazwisko opiekuna

Emilia Chmiel

Ib

3. w województwie

36. w kraju

Waldemar Kilar

Arkadiusz Krukar

Ia

6. w województwie

47. w kraju

Maria Szczepaniak

Karolina Niemczyk

Ia

7. w województwie

61. w kraju

Maria Szczepaniak

Michał Macnar

Ia

9. w województwie

77. w kraju

Maria Szczepaniak

Aleksandra Gubała

IIa

3. w województwie

35. w kraju

Waldemar Kilar

Jagoda Farbaniec

IIa

4. w województwie

41. w kraju

Waldemar Kilar

Karolina Rajnik

IIa

6. w województwie

65. w kraju

Waldemar Kilar

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gadżety programu edukacyjnego „Łowimy Talenty” – karty do gry „Piotrusiowe Memo” i „Ktulu”. Uczniów do konkursu przygotowywały Panie: Alicja Zajdel, Alicja Kabiesz, Maria Szczepaniak oraz Pan Waldemar Kilar.