• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Niezwykła lekcja astronomii

„A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne?”

Mikołaj Kopernik

W dniu 11 lutego 2013 roku uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum wzięli udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez Panią astronom Urszulę Śnieżek. Na półkolistej kopule planetarium odkrywaliśmy tajemnice wszechświata. Można było zobaczyć z bliska konstelacje gwiazd takie jak: Cefeusz, Kasjopeja, Mała Niedźwiedzica, Smok, Wielka Niedźwiedzica, Żyrafa. Dowiedzieliśmy się, że pas Drogi Mlecznej sięga na północy do gwiazdozbioru Kasjopei, a na południu do gwiazdozbioru Krzyża Południa. Przyjrzeliśmy się mgławicom planetarnym oraz dowiedzieliśmy się, czym jest deszcz meteorów.

Zaprezentowane filmy dydaktyczne opowiadały o historii obserwacji nieba, m.in. o odkryciach Mikołaja Kopernika i jego teorii heliocentrycznej, obserwacji księżyców Jowisza przez Galileusza czy o dokonaniach Isaaka Newtona, który jako pierwszy wykazał, że te same prawa rządzą ruchem ciał na Ziemi, jak i ruchem ciał niebieskich, a jego dociekania doprowadziły do rewolucji naukowej i powszechnego przyjęcia teorii heliocentryzmu.
Wizyta w Mobilnym Planetarium Antares była ciekawym doświadczeniem dla wielu z nas. Poznaliśmy Układ Słoneczny i pogłębiliśmy swoją dotychczasową wiedzę o Kosmosie. Słowem: odbyliśmy cudowną podróż po niebie. Spotkanie z astronomem zainspirowało nas do podjęcia samodzielnych obserwacji astronomicznych za pomocą teleskopu.