• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Ksiądz biskup Stanisław Jamrozek z wizytą w naszej szkole!

„Są ludzie i chwile, których się nie zapomina”.

W dniu 4 listopada 2013 roku gościliśmy niezwykłą osobowość. Przybył do nas na zaproszenie dyrekcji ksiądz biskup Stanisław Jamrozek. Była to dla niego podróż sentymentalno – wspomnieniowa, ponieważ w latach 1989-1992 pracował jako wikary w parafii Rymanów Zdrój i katecheta w szkole w Posadzie Górnej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. emerytowani pedagodzy, pracujący z hierarchą Kościoła w przełomowym dla Polski okresie m.in.: Jan Gliściak, Danuta Oberc, Kazimierz Gawłowicz, Maria Lorenc, Wanda Przybyła, Ewa Piotrowska, Irena Nowotarska, Waldemar Czado, Elżbieta Dec, Paweł Kinelski, Dorota Rajchel, Leonia Penar. Zaproszenie przyjęli również: Elżbieta Nadziakiewicz – dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie oraz ksiądz proboszcz Marek Zajdel.
Program artystyczny z udziałem uczniów z klas 2a i 2b oraz klasy 3a był bardzo wzruszający. Rozpoczął się od powitania gościa pieśnią „Bądź pozdrowiony”, wykonaną chóralnie a capella przez wszystkich zebranych. Po okolicznościowym przemówieniu Pana dyrektora Piotra Ciska uczniowie podziękowali wierszem i piosenką za wizytę. Niemałe wrażenie na słuchaczach zrobiła refleksyjna pieśń „Późno już” w wykonaniu Marii Przybyły i Julii Dąbrowskiej. Burzą braw nagrodzono także Julię za wspaniałą interpretację utworu „Nie wstydź się swojej wiary”. Bardzo udanie zaprezentowała się na scenie Zuzanna Jurasz, która zadebiutowała w roli konferansjerki. Akademię przygotowały Panie: Maria Niemczyk, Alicja Zajdel i Magdalena Kasperkowicz.

Nie lada niespodzianką było zorganizowanie spotkania księdza biskupa z jego jedynymi wychowankami, których przygotowywał do Pierwszej Komunii Świętej. Było to w roku 1992. Z tej okazji słowa podzięki skierowali do niego: Katarzyna Pelczarska – Sabat, Barbara Wacławska – Sabat oraz Łukasz Bolanowski. Wyrazili swą wdzięczność za pracę, opiekę i wychowawczy trud. Przypomnieli wiele epizodów z życia ich klasy, której wychowawczynią była Pani Maria Niemczyk, z udziałem księdza Stanisława Jamrozka. Łza w oku zakręciła się niejednemu słuchaczowi. Uznanie i podziw dla pracy duszpasterskiej znalazły odzwierciedlenie w wygłoszonej ze swadą laudacji. W poetyckiej strofie autorki: Maria Niemczyk, Alicja Szymanowska i Jolanta Pietruszka przedstawiły zasługi i dokonania szacownego gościa.
Ksiądz biskup w słowie skierowanym do młodzieży podkreślił, jak ważna jest edukacja w życiu każdego z nas. Jest ona kluczem do sukcesu i kariery zawodowej. Tylko własną, ciężką i uczciwą pracą można mieć satysfakcję z osiągniętych celów i marzeń. Zaapelował, by młodzi ludzie, zwłaszcza dziś, w dobie upadku autorytetów, szanowali swych pedagogów, którzy nie szczędzą sił, wykonując swą pracę pedagogiczną. Pomodlił się w intencji wszystkich obecnych oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.
Spotkanie zakończyło się wpisem księdza biskupa do księgi pamiątkowej oraz wykonaniem wspólnego zdjęcia z kadrą pedagogiczną. Dla nas wszystkich niezwykłym przeżyciem była chwila rozmowy ze skromnym i mądrym człowiekiem.