• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Czytamy poezję

Chociaż Światowy Dzień Poezji obchodzony jest 21 marca, uczniowie klas trzecich już trzy dni wcześniej uczestniczyli w całodziennym spotkaniu z poezją. Poprzez zabawę, rozwiązywanie rebusów, układanie puzzli oraz pracę na tabletach zapoznali się z sylwetkami poetów. Uczyli się wyszukiwać informacje, ciekawostki i pisać samodzielnie notkę biograficzną. Poznali również zasady prawidłowego komponowania rymowanek. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali historii o powstawaniu wierszy obrazkowych. Ciekawym doświadczeniem było dla nich również ukazanie w formie plastycznej swoich emocji związanych z przeczytanymi wierszami.
Dzieci bardzo ucieszyła możliwość zaprezentowania się przed swoimi rówieśnikami poprzez odczytanie wierszy znanych polskich poetów. Najlepiej poradzili sobie z tą sztuką Hanna Mazurkiewicz, Kacper Jakubiszyn i Michał Kilar.

Kolejnym punktem obchodów Światowego Dnia Poezji był konkurs recytatorski, w którym uczniowie prezentowali utwory poetyckie polskich autorów o tematyce wiosennej. Jury wyłoniło następujących laureatów: Julia Kasperkowicz1. miejsce, Hanna Nowak2. miejsce, Zofia Kondziołka i Antoni Penar3. miejsce, Sara Michalskawyróżnienie specjalne, Maria Kurdzielwyróżnienie.
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz rzeczowe, a pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy i drobne upominki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, włożony trud oraz za odwagę, a także życzymy dalszych sukcesów.