• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Otwarcie wystawy „Patroni Roku 2024”

„Miłości gorzka, niepocieszona,
Matko nasza, Europo,
Po starych biegnę kamieniach,
Po śladach zatartych, wspomnieniach
Za twą odciśniętą stopą”.

Kazimierz Wierzyński

W dniu 29 lutego 2024 roku w holu głównym szkoły została otwarta wystawa pn. „Patroni Roku 2024”. Organizatorzy – Pani Anna Bałuka i Pan Waldemar Kilar – w pięciu szklanych gablotach zgromadzili publikacje prezentujące dorobek wielkich Polaków. W gronie tym znaleźli się:
Romuald Traugutt (1826-1864) – generał, dyktator powstania styczniowego,
Wincenty Witos (1874-1945) – polityk, działacz ruchu ludowego, zwany ojcem polskiej niepodległości, trzykrotny premier Rzeczypospolitej Polskiej,
Melchior Wańkowicz (1892-1974) – pisarz, dziennikarz, reportażysta i publicysta, podczas II wojny światowej korespondent wojenny przy II Korpusie Polskim gen. Władysława Andersa,

Kazimierz Wierzyński (1894-1969) – poeta, prozaik, eseista, zdobywca złotego medalu w konkursie literackim IX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Amsterdamie w 1928,
Józef Ulma (1900-1944) – rolnik, męczennik, błogosławiony Kościoła katolickiego, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, zamordowany wraz z żoną i dziećmi w czasie II wojny światowej przez Niemców w odwecie za ukrywanie dwóch żydowskich rodzin.
Zaprezentowano publikacje twórców, m.in. zbiory poezji, unikatowe wydania powieści i reportaży, broszury, ulotki, autografy. Wystawa będzie czynna do 31 grudnia 2024 roku. Zapraszamy uczniów wszystkich klas do zapoznania się z ciekawą ekspozycją.