• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Nasze misie, miśki, misiaczki…

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!”

Helena Bechlerowa

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek na świecie od wielu lat. Można je kupić w każdym sklepie z zabawkami, ale najpiękniejsze i najcenniejsze są te, które wykonane są własnoręcznie - dlatego w ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole zorganizowano warsztaty. W czasie ich trwania dzieci mogły wykonać swojego misia. Zajęcia miały na celu rozwijanie sprawności manualnych, pomysłowości, kreatywności i wyobraźni dzieci. Praca miała kilka etapów – obrysowywanie szablonów, szycie, wypychanie brzuszków misiom i ozdabianie ich według własnego upodobania. Pomysłowość dzieci nie była niczym ograniczona. Mali artyści spotykali się przez klika tygodni w różnych grupach na kilku zajęciach, gdzie w wesołej i radosnej atmosferze wykonywali swoje przytulanki.

Spotkania były też okazją do rozmów o posiadanych w domach pluszakach. Efektem końcowym było wykonanie ponad 60 małych misiów i jednego dużego – grupowego. Choć misie pozornie były do siebie podobne, to każdy wyszedł spod rączek swojego twórcy inny, wyjątkowy, niepowtarzalny i z pewnością będzie ozdobą niejednego pokoiku dziecięcego, kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko wyszeptać do uszka, antidotum na nocne koszmary. Przebieg i efekty pracy na warsztatach dokumentują zdjęcia w galerii. Zapraszamy do obejrzenia! Warsztaty zorganizowały Panie Magdalena Kasperkowicz i Jolanta Pietruszka.