• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Jakub Siręga oraz Izabela Siręga w finale Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”

„Poeta pragnie w jasny dzień pokazać światło księżyca”.

Jean Cocteau

W dniu 27 listopada 2017 roku na scenie Jasielskiego Domu Kultury odbyły się przesłuchania recytatorów i wokalistów na szczeblu rejonowym, startujących w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci”. Do rywalizacji przystąpiło kilkudziesięciu młodych adeptów kultury żywego słowa ze szkół podstawowych z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego, których oceniano w dwu kategoriach wiekowych (klasy 1-3 oraz 4-7) odrębnie dla recytacji i piosenki. Wystąpienia uczestników oceniało jury w składzie: Małgorzata Hołowińska – animatorka kultury, zastępca dyrektora WDK w Rzeszowie, Helena Gołębiowska – zastępca dyrektora Jasielskiego Domu Kultury, Ewa Grzebień – muzykolog, JDK.
Przesłuchania otworzył Janusz Szewczyk – dyrektor Jasielskiego Domu Kultury. Wyraził swą wdzięczność nauczycielom i instruktorom za trud włożony w przygotowanie podopiecznych, którym życzył powodzenia.

Rodzicom podziękował za ich obecność, podkreślając ich ważną rolę w procesie wychowania.
Przypomnijmy, że tegorocznym hasłem przewodnim turnieju recytatorskiego była myśl „Dzień bez komputera”. Dlatego ze sceny usłyszeć można było teksty poetyckie wybitnych polskich autorów, którzy podejmowali tematykę zainteresowań i pasji poznawczych. W konkursie z bardzo dobrej strony zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Wiersze recytowali: Gracjan Tworek i Jakub Siręga (klasy 1-3) oraz Aleksandra Hanus i Izabela Siręga (klasy 4-7), natomiast w piosenkach usłyszeliśmy: Wiktorię Urbanik, Aleksandrę Staroń i Julię Szepieniec (klasy 1-3).
Ostatecznie awans do wielkiego finału zdobyli: Jakub Siręga za recytację wiersza „Sposób na nudę” Urszuli Kozłowskiej i jego siostra Izabela Siręga, która deklamowała liryk Wandy Chotomskiej „Preludium deszczowe”. Wiktoria Urbanik zdobyła wyróżnienie – śpiewała piosenkę „Zatańcz”. Uczniowie z naszej szkoły pracowali pod kierunkiem Pań: Moniki Rygiel, Magdaleny Kasperkowicz, Urszuli Koźmy, Marii Niemczyk oraz Pana Waldemara Kilara. Przesłuchania finałowe odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w dniach 5-6 grudnia br. Trzymamy kciuki za naszych utalentowanych reprezentantów!