• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukcesy w eliminacjach gminnych Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”

„Komputery są doskonałe do trwonienia czasu, który bez nich o wiele trudniej byłoby zmarnować”.

Clifford Stoll

W dniu 21 listopada 2017 roku na scenie kina „Sokół” w Rymanowie swe zdolności wokalne i recytatorskie zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Rymanów. Startowali oni w eliminacjach Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”, organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji turnieju była myśl: „Dzień bez komputera”. Sztukę recytacji oraz występy wokalne oceniało jury w składzie: Panie – Monika Rygiel, Beata Litwin, Jolanta Feszczuk oraz Pan Sławomir Szybka. Niemałe sukcesy odnieśli uczniowie naszej szkoły.
W gronie startujących uczestników z klas 1-3 (kategoria: recytacja) nominację do etapu rejonowego otrzymali: Jakub Siręga, który wygłosił liryk „Sposób na nudę” Urszuli Kozłowskiej, oraz Gracjan Tworek za wiersz „Wyścig rowerzysty” Krzysztofa Roguskiego.

Swym śpiewem oczarowały publiczność młode wokalistki (kategoria: piosenka). Wiktorię Urbanik usłyszeliśmy w balladzie „Zatańcz”, Julię Szepieniec – w utworze „Wycieczka po kraju”, natomiast Aleksandra Staroń wykonała znany przebój „Sportowy rock”. W grupie starszej (klasy 4-7) w gronie recytatorów znakomicie zaprezentowały się: Aleksandra Hanus, która deklamowała wiersz „Ojciec objaśnia” Czesława Miłosza, i Izabela Siręga. „Preludium deszczowe” Wandy Chotomskiej w jej wykonaniu było popisem kultury żywego słowa. Gratulujemy sukcesów.
Turniej recytatorski miał na celu propagowanie świata bez multimediów. Ideę konkursu należy potraktować za bardzo ważny apel o krzewienie humanistycznych, nieco zapomnianych wartości w dobie powszechnej kultury obrazkowej. Etap rejonowy odbędzie się 27 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów, którzy pracowali pod kierunkiem Pań: Moniki Rygiel, Magdaleny Kasperkowicz, Urszuli Koźmy, Marii Niemczyk oraz Pana Waldemara Kilara.