• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Paulina Krupa w finale XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego poświęconego twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego

W dniu 2 stycznia 2013 roku opublikowano listę uczniów zakwalifikowanych do finału XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego poświęconego życiu i artystycznemu dorobkowi Józefa Ignacego Kraszewskiego. W gronie najlepszych z najlepszych z całej Polski znalazła się Paulina Krupa z klasy IIb, której wywiad – rzeka z miłośnikiem twórczości najpłodniejszego polskiego pisarza epoki gęsiego pióra zebrał przychylne opinie i pozytywne recenzje, uzyskując kwalifikację do kolejnego etapu.
Podczas występu finałowego 1 lutego br. w Instytucie Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Paulina wygłosi orację o potrzebie edukacji historycznej młodego pokolenia z odwołaniem do życia i twórczości Kraszewskiego. Trzymamy za nią kciuki, wierząc gorąco, że swym wystąpieniem oczaruje jurorów i zachwyci audytorium. Uczennicę do konkursu przygotowuje Pan Waldemar Kilar.
Konkurs organizowany jest przez Gimnazjum nr 19 w Lublinie pod honorowym patronatem Krzysztofa Babisza – kuratora oświaty w Lublinie, prof. Eugeniusza Niebelskiego – kierownika I Katedry Historii Nowożytnej KUL, Krzysztofa Hetmana – marszałka województwa lubelskiego.