• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uroczysty apel

W dniu 9 listopada 2012 r. odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Inscenizacja została przygotowana z wielkim rozmachem, a jej rangę podniósł bez wątpienia występ chóru „Kantata”, który wykonywał patriotyczne pieśni. Na wielki aplauz licznie zgromadzonej publiczności – uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z wychowawcami – zasłużyła Paulina Krupa, która brawurowo zaśpiewała pieśń Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”. Nienaganne recytacje wierszy Gabrieli Mazurkiewicz, Mateusza Bolanowskiego czy Aleksandry Gubały wprowadziły słuchaczy w nastrój zadumy i refleksji. Osnową wydarzeń była rozmowa dziadka pamiętającego marszałka Józefa Piłsudskiego z wnuczką o trudnych początkach narodzin polskiej państwowości. Ta wyjątkowa lekcja historii, podczas której wysłuchaliśmy archiwalnego nagrania przemówienia marszałka, obfitowała w wiele reminiscencji, obrazujących drogi Polaków do wolności. Wśród nich na czoło wysuwa się scenka modlących się dzieci z zapalonymi świecami pod krzyżem na rozstajach dróg o wolną Polskę.

Na zakończenie spotkania głos zabrał dyrektor szkoły Pan Piotr Cisek, który w przemówieniu okolicznościowym zwrócił uwagę na fakt, że patriotyzm jest postawą obywatelską, że naszą powinnością jest czcić nie tylko symbole narodowe i pamiętać o ważnych dla naszego narodu wydarzeniach sprzed lat, ale także czynnie uczestniczyć w obchodach świąt państwowych. „…Patriotyzm to nie tylko zewnętrzna symbolika. To przede wszystkim odpowiedzialna postawa obywatelska. To codzienne sumienne podejście do swoich obowiązków, do nauki, do dbałości o swój rozwój i wykształcenie. To codzienne uczciwe i nacechowane odpowiednim szacunkiem relacje z otaczającymi nas ludźmi. Patriotyzm określa, jacy jesteśmy na co dzień, mówi też o tym, jakimi jesteśmy Polakami. …”

Montaż poetycko – muzyczny został przygotowany przez Panie: Ewę Barańską, Ewelinę Smerecką, Alicję Szymanowską przy współudziale Pana Bogusława Malinowskiego. Wszyscy uczestnicy mieli przypięte na prawej piersi biało – czerwone kotyliony, wykonane przez grupę plastyczną, kierowaną przez Panią Agnieszkę Szul.