• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Ksiądz biskup Stanisław Jamrozek w Rymanowie Zdroju

W dniu 2 czerwca 2013 roku w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Rymanowie Zdroju odbyła się uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Stanisława Jamrozka. W koncelebrze uczestniczyli ks. kanonik Franciszek Penar, ks. wicedziekan Wiesław Słotwiński oraz ks. proboszcz Marek Zajdel. Spotkanie z biskupem, jego ciepłe słowa skierowane do parafian dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń i niezapomnianych przeżyć.
Ksiądz prałat dr Stanisław Jamrozek urodził się 5 maja 1960 roku w Rzeszowie. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Malawie i Technikum Budowlanego w Rzeszowie (matura 1980 r.) przez trzy lata pracował zawodowo. W roku 1983 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych obronił pracę magisterską pt. „Wpływ udziału w Ruchu Odnowy w Duchu Świętym na hierarchię wartości u młodzieży”. W dniu 13 stycznia 1989 roku przyjął święcenia diakonatu, a 14 czerwca 1989 roku przez posługę śp. biskupa Ignacego Tokarczuka święcenia kapłańskie.
Po święceniach pracował jako wikariusz w parafii Rymanów Zdrój i katecheta w Szkole Podstawowej w Posadzie Górnej w okresie od 1.09.1989 do 31.08.1992 roku. Była to pierwsza i jedyna parafia ks. Stanisława.

Trzy lata później został wysłany na studia z teologii duchowości na Katolicki Uniwersytet Lubelski, które ukończył tytułem licencjusza nauk teologicznych. Przez kolejne lata pełnił funkcję sekretarza Metropolity Przemyskiego, Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika. W roku 1996 został skierowany na studia doktoranckie do Rzymu na Papieski Uniwersytet św. Tomasza (Angelicum), które uwieńczył tytułem doktora teologii, przedstawiając rozprawę doktorską nt. „Pokora i jej znaczenie w życiu chrześcijańskim. Studium ascetyczno-duchowe na podstawie pism Sł. B. ks. Jana Balickiego”. Po powrocie z Rzymu przez siedem miesięcy pracował duszpastersko w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu. Od 2001 roku pełni funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. W roku 2009 został mianowany Kanonikiem Gremialnym Przemyskiej Kapituły Metropolitalnej.
W dniu 20 kwietnia 2013 roku Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Stanisława Jamrozka, ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym archidiecezji przemyskiej, biskupem pomocniczym tejże diecezji, przydzielając mu stolicę tytularną chełmską. 20 maja br. w ks. Stanisław Jamrozek przyjął święcenia biskupie z rąk metropolity przemyskiego arcybiskupa Józefa Michalika.

Księdzu biskupowi Stanisławowi życzymy niewyczerpanych sił, głębokiej mądrości i świętej gorliwości w wypełnianiu kapłańskiej posługi!