• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uniwersytet Dzieci w Gminie Rymanów

Fundacja Jaś Wędrowniczek realizuje projekt unijny skierowany do dzieci w wieku od 7-13 lat. Dzieci w tym wieku najbardziej są podatne na rozwój umiejętności zwłaszcza emocjonalnych, kształtują swoją osobowość i charakter, świadomość, rozwijają talenty, uczą się jak żyć. Uniwersytet dla Dzieci to cykl spotkań, warsztatów, ćwiczeń i wykładów otwartych skierowany do dzieci z Gminy Rymanów.

Tematy zajęć to:

  • Otwarty Umysł – czyli jak działa mózg człowieka,
  • Metody efektywnego uczenia się – style uczenia, rodzaje pamięci,
  • Inteligencja emocjonalna – zwiększanie świadomości  ciała, trenowanie koordynacji i skupienia uwagi,
  • Pozytywne nastawienie – definicja optymizmu i pesymizm,
  • Asertywność – techniki asertywne, kiedy mówić "nie",
  • Wyznaczanie i osiąganie celów – spotkanie ze znanym sportowcem,
  • Odległe zakątki Ziemi – poznajemy kulturę i obyczaje innych krajów,
  • W zdrowym ciele zdrowy duch – zdrowy styl życia, higiena osobista i zdrowie własnego ciała.

Ostatnim etapem zajęć będzie wyjazd edukacyjny wszystkich dzieci do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
To tylko główne założenia i tematy zajęć. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, nauczycieli, wykładowców. Planujemy spotkanie ze znanym sportowcem, który opowie min. o tym, że wysiłek się opłaca, aby dojść do wyznaczonego celu. O metodach efektywnego uczenia się opowie Marek Szurawski – prekursor technik uczenia się, który organizuje w całej Polsce warsztaty i obozy związane z tym tematem. Nie zabraknie barwnych opowieści, spotkania z obcokrajowcem, ciekawych ćwiczeń, wymiany zdań i poglądów, dobrej zabawy i bardzo przyjemnego i ciekawego podejścia do nauki.

Wszystkie zajęcia oraz wyjazd do Centrum Nauki Kopernik będą bezpłatne. Dzieci dostaną materiały szkoleniowe oraz drobny poczęstunek podczas zajęć. Grupa dzieci biorących udział w szkoleniach będzie ograniczona. Decydujący będzie wiek dziecka, zamieszkanie na terenie Gminy Rymanów. Cała grupa będzie liczyła 45 dzieci (chłopcy i dziewczynki). Zajęcia będą się odbywały od kwietnia do sierpnia. W roku szkolnym spotkania będą w soboty, natomiast na wakacjach w dowolny uzgodniony z rodzicami dzień tygodnia. Wyjazd do Warszawy zaplanowany jest na sierpień.

Regulamin oraz formularze rekrutacyjne będą dostępne od marca na stronie Jasia Wędrowniczka www.jas-wedrowniczek.pl oraz na stronie www.poeciwedrowniczka.pl  Z wypełnionymi formularzami prosimy zgłaszać się do biura Fundacji Jaś Wędrowniczek, ul. Bieleckiego 8 w Rymanowie.

Źródło: www.rymanow.pl