• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Magdalena Kluska laureatem nagrody III miejsca w VII Konkursie Literackim „Śladami polskich pisarzy i poetów”

Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika.

Jarosław Iwaszkiewicz

 

W dniu 24 marca br. w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej odbył się finał VII Konkursu Literackiego „Śladami polskich pisarzy i poetów”. W tegorocznej edycji sprawdzano wiedzę ze znajomości życia i pisarstwa wybitnego polskiego prozaika i poety Jarosława Iwaszkiewicza.

 

W I etapie konkursowych zmagań, które miały miejsce 10 marca br., udział wzięli reprezentacji szkół z Królika Polskiego, Wróblika Szlacheckiego, Rymanowa, Sieniawy i Posady Górnej. Test składał się z 60 zadań zamkniętych, dotyczących znajomości biografii pisarza oraz treści jego dzieł: „Czerwone tarcze”, „Panny z Wilka”, „Brzezina”, „Tatarak”, „Ikar”. Kwalifikację uzyskało 11 najlepszych uczniów, wśród nich znalazło się troje przedstawicieli z naszej szkoły: Magdalena Kluska, Maciej Głowacki i Zuzanna Śliwka.

W II etapie uczestnicy mieli za zadanie stworzyć formy użytkowe takie jak: apel, podziękowanie , reklama, ogłoszenie, nekrolog, wszystkie oparte na kanwie opowiadań i powieści Iwaszkiewicza. Ostatecznie po ocenie prac jury w składzie:

Paweł Kinelski                       przewodniczący

Małgorzata Kordos                członek

Sabina Zięba                        członek

Aldona Konieczny                 członek

Alicja Kabiesz                       członek

przyznało I miejsce Ewie Surmacz z Wróblika Szlacheckiego, II miejsce – Aleksandrze Landsmann z Rymanowa i III miejsce ex aequo: Aleksandrze Czyż z Wróblika Szlacheckiego, Magdalenie Klusce z Posady Górnej i Bogusławowi Zimie z Królika Polskiego.

Wszyscy finaliści otrzymali z rąk dyrektora szkoły Pawła Kinelskiego cenne nagrody książkowe, które ufundował burmistrz gminy Rymanów Wojciech Farbaniec.