• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Drugoklasiści gośćmi Nadleśnictwa w Rymanowie.

 Dnia 8 listopada 2011 r. uczniowie kl. IIa szkoły podstawowej odwiedzili siedzibę Nadleśnictwa w Rymanowie. Celem wyprawy było poszerzenie wiedzy uczniów na temat przygotowania zwierząt do zimy oraz pracy leśnika późną jesienią. Ciekawą lekcję przyrody przeprowadził pan Piotr Różowicz. Dzieci stawiały wiele pytań, m. in. Które zwierzęta zasypiają na zimę? Czy płazy zapadają w zimowy sen? Co robią mrówki o tej porze roku? Gdzie gromadzi pożywienie wiewiórka? Czy orły odlatują do ciepłych krajów? Jak leśnicy pomagają rannym zwierzętom? Dowiedziały się też czym różnią się rogi od poroża, w jaki sposób określamy wiek jelenia. Z niezwykłym zainteresowaniem oglądały eksponaty zwierząt. Zobaczyły również trzy około 150-letnie jesiony – pomniki przyrody. Wiedzą jak wygląda sztandar leśników i kiedy jest wyprowadzany. Zajęcia wzbogaciła rozmowa z zastępcą nadleśniczego panią Marią Szkutnik, która interesująco opowiadała o rymanowskim lesie. Drugoklasiści zwiedzili też piękny budynek nadleśnictwa, kiedyś dworek Anny z Działyńskich Potockiej oraz zabytkowy park.  

Niezwykłą atrakcją dla uczniów było spotkanie przy ognisku, pieczenie kiełbasek oraz jesienne zabawy. Dzieci otrzymały od gospodarzy pamiątkowe książeczki o lesie i jego mieszkańcach.

Dziękując za ciepłe przyjęcie uczniowie wręczyli kwiaty i laurkę z podziękowaniem i życzeniami.