• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Znamy finalistów VIII Konkursu Literackiego „Śladami polskich pisarzy i poetów”

W dniu 30 marca w naszej szkole przeprowadzono I etap VIII Konkursu Literackiego „Śladami polskich pisarzy i poetów”. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem „Pamięci Marii Konopnickiej w 100. rocznicę śmierci”.

W konkursie wzięło udział 34 gimnazjalistów z Posady Górnej, Królika Polskiego, Rymanowa, Wróblika Szlacheckiego i Sieniawy. Uczestnicy w ciągu 60 minut musieli odpowiedzieć na 70 pytań, dotyczących biografii Marii Konopnickiej, która ostatnie lata życia spędziła w nieodległym Żarnowcu, jej twórczości, działalności publicystycznej i społecznej. Ponadto gimnazjaliści wykazali się wzorową znajomością takich sztandarowych dzieł jak: „Nasza szkapa”, „Miłosierdzie gminy”, „Dym”, „Mendel Gdański”.

Wszyscy, ku uciesze organizatorów i opiekunów, prezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom. Do finału zakwalifikowano aż 16 uczestników, w tym 5 z naszej szkoły. Nominację do II etapu zdobyli: Maciej Głowacki, Marta Sołtysik, Anna Ruchalska, Zuzanna Śliwka, Julia Śliwka. Gratulujemy! Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.