• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sursum corda

Piękny program artystyczny „Sursum corda” („W górę serca”), opiewający narodziny polskiej państwowości po 123 latach niewoli narodowej oraz życie i niestrudzone wędrowanie naszego Rodaka – Jana Pawła II, wystawili uczniowie Gimnazjum im. Anny z Działyńskich Potockiej w Posadzie Górnej wespół z Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie.

Znaczna w tym zasługa pracujących z młodzieżą nauczycieli, którzy włożyli sporo wysiłku oraz inwencji twórczej. W realizację tej idei zaangażowani byli m.in. s. Barbara Zegar, Waldemar Kilar, Bogusław Malinowski, Ewa Barańska (po stronie gimnazjum) a także Elżbieta Nadziakiewicz, Maciej Kandefer, Dominika Góra – Rygiel, Beata Suwała – Szczechowska, Marta Dracz, Anna Kenar – Szul (ze strony liceum).

Spektakl uświetnił obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada. Na scenie wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców w wieku od 9 do 19 lat. Dość powiedzieć, że postać Karola Wojtyły kreowali kolejno: Karol Farbaniec, Michał Kopacz i Katarzyna Kędra. Sceny zbiorowe przeplatane były pieśniami w wykonaniu dwu chórów, a scenografię tworzyły animacje komputerowe, przedstawiające miejsca związane z osobą wielkiego Polaka.

Młodzi aktorzy za swą pracę i włożone serce zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a wychodzący z kina widzowie mieli łzy w oczach…