• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uroczyście i dostojnie

Dnia 1 kwietnia szóstoklasiści w całej Polsce pisali obowiązkowy sprawdzian. Na Podkarpaciu przystąpiło doń 30 tys., w Posadzie Górnej – 41 uczniów. Motywem przewodnim testu był chleb. Oto przykładowe zadania:

  1. Z młyna do piekarni jest 150m. Ile to centymetrów na planie w skali 1:500?

  2. Chleb waży o 30% więcej niż wykorzystana do wypieku mąka. Ile waży chleb upieczony z 5kg mąki?

Ponadto na podstawie tekstu młodzież miała ustalić, gdzie wynaleziono piec chlebowy, jakich czasów sięga historia chleba itd. Sprawdzian składał się z 25 zadań (w tym 5 problemowych), które należało rozwiązać w ciągu 60 min. Wyniki będą znane pod koniec roku szkolnego.

[zdjęcia]