• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rzecz o tym, jak nasi antenaci uchwalili konstytucyję...

Relacja z obchodów 213 rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 maja 2004 roku obchodziliśmy święto ustanowienia Konstytucji Trzeciomajowej. Z tej okazji Urząd Gminy wespół z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rymanowie zorganizowali uroczystości rocznicowe, których uczestnikami była m.in. delegacja uczniów z Posady Górnej (Joanna Barańska, Ilona Hejnosz, Małgorzata Kwolek, Natalia Wołczańska – wszystkie z IIa).
Obchody rozpoczęły się od przemarszu pocztów sztandarowych wokół rynku do kościoła parafialnego p.w. św. Wawrzyńca, gdzie odbyła się msza święta w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie nastąpiło złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Systemów Totalitarnych. W sali widowiskowej Domu Kultury Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Marian Niemczyk, wygłosił odczyt poświęcony doniosłym dla Polski i Polaków wydarzeniom z 1791 roku.
Na część artystyczną złożył się koncert orkiestry dętej z Rymanowa oraz montaż słowno – muzyczny „Radzili, radzili, aż uradzili” w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Publicznych w Sieniawie. Wspaniała dekoracja, piękne stroje z epoki, a przede wszystkim świetnie dobrany repertuar oraz umiejętności aktorskie młodzieży spowodowały, że ów spektakl zebrał gromkie brawa i wzbudził powszechny zachwyt. Odtańczony polonez do muzyki Wojciecha Kilara wprawił publiczność w nastrój uroczysty i podniosły.
Oprócz tańca narodowego mogliśmy podziwiać umiejętności zespołu folklorystycznego z Rymanowa.
Obchody zakończyła dyskoteka pod gwiazdami