• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pierwszy egzamin w Unii Europejskiej

W dniach 5-6 maja uczniowie klas III gimnazjum w całej Polsce pisali obowiązkowe testy z części humanistycznej i matematyczno - przyrodniczej. W Posadzie Górnej do egzaminu przystąpiło 57 uczniów.
Motywem przewodnim testu humanistycznego była moda. Oto kilka zadań:
Co symbolizowały krzyże i korony cierniowe znajdujące się na biżuterii modnej na ziemiach polskich w latach 60. XIX wieku.
Starożytne korzenie współczesnej mody.
Jaki proces społeczno - polityczny spowodował, że temat Unii Europejskiej stał się modny w mediach.
Ponadto młodzież miała napisać rozprawkę na temat: Jeśli "nie szata zdobi człowieka", to w czym tkwi jego wartość? W pracy posłuż się przykładami z literatury, historii bądź sztuki.
Egzamin matematyczno - przyrodniczy dotyczył zagadnień z kręgu z fizyki, geografii, chemii oraz matematyki.
Na udzielenie trafnych odpowiedzi uczniowie mieli po 120 minut. Wyniki tzw. "małej matury" będą znane w czerwcu.

[zdjęcia]