• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 3 lutego został przeprowadzony Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie. Wzięli w nim udział uzdolnieni wokalnie uczniowie ZSP w Posadzie Górnej oraz I LO w Krośnie. Uroczystość zorganizowały Panie Barbara Latkiewicz i Edyta Karwat (ze strony liceum), Łucja Czerepaniak i Agnieszka Zięba oraz Pan Waldemar Kilar, nauczyciele gimnazjum, w ramach współpracy obu szkół i realizowanego projektu „Sapere aude” ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Obowiązywała dowolność w doborze repertuarowym – uczestnicy prezentowali utwory utrzymane w różnej konwencji gatunkowej – od rocka po jazz i pop. Śpiewali w kilku językach – po angielsku, francusku, rosyjsku, hiszpańsku, nawet po ukraińsku. W roli konferansjerki debiutowała Ewa Śliwka z klasy IIIa, która niczym wytrawna mistrzyni przedstawiała wykonawców.

Ostatecznie jury w składzie: Barbara Fydrych, Agnieszka Kwolek – Śliwka i Edward Piotrowski przyznało trzy równorzędne pierwsze miejsca dla Katarzyny Karaś z klasy Ia, Magdaleny Różowicz (klasa IIa), która wykonała wielki przebój Celine Dion „My hart will go on” i Dominiki Farbaniec, absolwentki szkoły w Posadzie Górnej, obecnie uczennicy I LO.

Ulubieńcem licznie zgromadzonej publiczności został zespół „Power Rangers” w składzie: Bartłomiej Bacher, Tomasz Bożek, Maciej Kubal, Rafał Mularski, Sebastian Osuch. W ich wykonaniu pieść „Horyłka” stała się niemal utworem kultowym.

Ważniejsza od rywalizacji stała się jednak wspólna zabawa, integracja gimnazjalistów z licealistami.