• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

V Konkurs Literacki "Śladami polskich pisarzy i poetów" już za nami

W dniu 13 marca odbył się w gmachu szkoły w Posadzie Górnej finał V Konkursu Literackiego "Śladami polskich pisarzy i poetów", którego tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem "W świecie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz".
W I etapie konkursowych zmagań (6 marca br.) uczestniczyło 40 uczniów z gimnazjów z Rymanowa, Wróblika Szlacheckiego, Bzianki, Klimkówki, Sieniawy i Posady Górnej. Rozwiązywali test, na który złożyły się pytania dotyczące biografii pisarki oraz popularnego wśród młodzieży cyklu "Jeżycjada". W rezultacie do etapu II zakwalifikowano 16 najlepszych uczestników, którzy podczas finału zmagali się z formami użytkowymi, powstałymi na kanwie czterech powieści: "Szósta klepka", "Kłamczucha", "Kwiat kalafiora", "Ida sierpniowa".
Słowa podzięki organizatorzy konkursu i autorzy pytań Pani Alicja Kabiesz i Pan Waldemar Kilar pragną skierować do dyrekcji szkoły za daleko idącą pomoc organizacyjną, administracyjną i merytoryczną. Uznanie należy się również nauczycielom-opiekunom, którzy włożyli sporo trudu w przygotowanie młodzieży do konkursu, przede wszystkim Paniom:

  • Agacie Barzyk z Zespołu Szkół Publicznych w Klimkówce,
  • Małgorzacie Wojtuń z Zespołu Szkół Publicznych w Bziance,
  • Katarzynie Jabłońskiej z Zespołu Szkół Publicznych we Wróbliku Szlacheckim,
  • Sabinie Ziębie z Zespołu Szkół Publicznych w Sieniawie,
  • Małgorzacie Wacławskiej i Dominice Górze - Rygiel z Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie.

Dodajmy, że konkurs odbywał się pod patronatem Pana burmistrza gminy Rymanów Wojciecha Farbańca. Dzięki jego zaangażowaniu, dobrej woli, a przede wszystkim pomocy finansowej uczniowie otrzymali cenne nagrody książkowe.