• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Bliżej nieba

Dnia 11 kwietnia uczniowie klas II gimnazjum pod opieką Pań Agnieszki Kwolek - Śliwki i Jolanty Pietruszki wzięli udział w sesji popularnonaukowej pn. "Bliżej nieba", zorganizowanej przez Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie w kinie "Irys". Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Kosmonautyki, obchodzonego w Polsce i na świecie 12 kwietnia. Zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli, prelegentów powitała dyrektor Elżbieta Nadziakiewicz (ZSP w Rymanowie).
Wykład "Osobliwości natury kosmosu" wygłosiła dr Małgorzata Klisowska z Uniwersytetu Rzeszowskiego, o tajnikach pilotażu myśliwców naddźwiękowych opowiadał komandor por. pilot Zenon Chojnacki. Jednakże największe wrażenie na audytorium zrobiło wystąpienie prof. dr hab. Kazimierza Ożoga (UR), który udowadniał, że niebo, zjawiska astronomiczne od wieków inspirowały polskich pisarzy i poetów. Odwołał się on do liryki Norwida czy twórczości Mickiewicza. Zwrócił uwagę na obecność języka astronomii we współczesnej polszczyźnie mówionej. Następnie odbył się konkurs wiedzy o lotnictwie i podbojach kosmosu. Pytania dotyczyły m.in. słynnych polskich formacji z okresu II wojny światowej i historii podboju kosmosu. Sesja zakończyła się wręczeniem nagród laureatom oraz spotkaniem w kuluarach z autorami wystąpień, których prezentacje okraszone były pięknymi zdjęciami, pokazującymi przestrzeń kosmiczną.