• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie z językiem chińskim

„Iloma językami mówisz – tyle razy żyjesz. Jeśli znasz tylko jeden, żyjesz tylko raz”.

W dniu 28 października 2021 roku naszą szkołę odwiedziła Pani Aleksandra Królicka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pani Aleksandra studiowała język chiński, dzięki czemu mogła swoją wiedzą podzielić się z uczniami klas 4 ,5 i 6. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat tego kraju, a przede wszystkim poznać podstawy najtrudniejszego języka świata, bowiem mieszkańcy kraju Konfucjusza operują w formie pisanej kilkudziesięcioma tysiącami znaków, których opanowanie wymaga wiele cierpliwości i wyobraźni. Co więcej, dowiedzieliśmy się również, że językiem urzędowym tego kraju jest język Mandaryński, sushi wcale nie pochodzi z Chin, a pechową cyfrą w Chinach jest liczba 4.

Nasi uczniowie mieli również okazję ćwiczyć pisanie chińskich znaków oraz doskonalić sztukę jedzenia pałeczkami. Dla wszystkich była to bardzo cenna lekcja i spora dawka wiedzy na temat najludniejszego kraju na świecie. Pani Aleksandrze serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia oraz poświęcony nam czas.