• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Weź udział w Akcji „Misie Ratownisie”

Dnia 1 grudnia 2019 roku ruszyło zbieranie pluszaków w ramach akcji „Misie Ratownisie”, które trafią później do jednostek służb ratowniczych. Maskotki mają stać się wsparciem dla dzieci podczas traumatycznych zdarzeń, jak wypadki drogowe czy pożary.
Miś Ratowniś kształtuje w świadomości dziecka skojarzenie domowego ciepła, bezpieczeństwa, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W takich sytuacjach konieczne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, a także odwrócenie uwagi od wypadku. Podczas nawiązywania kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny. Dzięki niemu łatwiej i szybciej możemy uzyskać informację, jak na przykład: „Pokaż mi, co boli misia”, „Czy miś może poruszać łapką?” – tłumaczy Artur Jabłoński, inicjator akcji „Misie Ratownisie”.

Dla dzieci wypadek drogowy, pożar, pobyt w karetce czy szpitalu to ogromny szok. W takich sytuacjach ratownicy wręczają dziecku maskotkę, która absorbuje jego uwagę i odwraca ją od tragicznego zdarzenia.
Zbiórka pluszaków w naszej szkole potrwa do 8 lutego, a wielki finał akcji i liczenie misiów odbędzie się 16 lutego 2020r. w Krośnie. Maskotki mogą być nowe lub używane, ale ważne jest, żeby nie były zniszczone. Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji.