• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Program profilaktyczny edukacji antytytoniowej

„Moje życie jest w moich rękach, swoimi wyborami zapiszę swoją przyszłość”.

Barbara Baraladi

Uczniowie klasy 3a i 3b szkoły podstawowej zrealizowali program profilaktyczny edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę”, który rekomendowany jest przez Państwową Inspekcję Sanitarną i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu. Nad programem pracował interdyscyplinarny zespół pedagogów, lekarzy i psycholog z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w czasie, których poznały bohaterkę programu wiewiórkę Wiki. Towarzyszyła ona im przez cztery tygodnie. Wiewiórka pokazała dzieciom jak należy się prawidłowo odżywiać, oraz jak ważne jest uprawianie sportu i odpowiedni ubiór dostosowany do pogody.

W programie zawarte zostały uporządkowane treści dotyczące zdrowia i odpowiedzialności za siebie (dostosowane do percepcji dzieci). Dzieci uświadomiły sobie, że mogą same unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji np.: palenia biernego, i jak mają się zachować gdy inne osoby palą przy nich papierosy. Ważnym elementem programu była nauka asertywnego zachowania się w sytuacjach trudnych, aby w przyszłości umieć powiedzieć nie!
Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Wykazali wysoki poziom wiedzy na temat palenia tytoniu i jego skutków. Warsztaty pobudziły znacznie ciekawość dzieci o czym świadczyły wypowiedzi ustne i prace plastyczne (puzzle, plakaty). W wyniku zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu tytoniowego, zaczęły zastanawiać się, w jaki sposób można i trzeba zachowywać się, gdy narażone są na wdychanie dymu z papierosa.
Program zrealizowała pedagog szkolny Ewa Barańska.