• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wycieczka do oczyszczalni ścieków i kościoła parafialnego w Rymanowie

Dnia 12 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy siódmej pod opieką Pani Urszuli Chmiel i Pani Agnieszki Kindlik, w ramach projektu „Żyję ekologicznie”, udali się do oczyszczalni ścieków w Rymanowie. Głównym celem wyjścia było pogłębianie świadomości ekologicznej na temat racjonalnego gospodarowania zasobami środowiska naturalnego. Pracownicy zakładu w interesujący i wyczerpujący sposób przedstawili etapy oczyszczania ścieków komunalnych, moc przerobową obiektu oraz zasady właściwego korzystania z sieci kanalizacyjnej. Następnie młodzież, po krótkim odpoczynki w miejskim parku, udała się do kościoła parafialnego pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca w Rymanowie. Ksiądz proboszcz bardzo interesująco przedstawił historię kościoła i oprowadził po jego wnętrzu oraz podziemiach. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.