• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Konkurs Talentów Przedszkolnych

W dniu 10 kwietnia 2018 roku odbył się Konkurs Talentów Przedszkolnych ,,O nagrodę pluszowego misia”, zorganizowany przez GOK w Rymanowie. Dzieci występowały w dwóch grupach wiekowych: 3-4- latki i 5-6- latki. W kategorii dzieci starszych udział wzięło 60 uczestników. Naszą szkołę reprezentowała grupa z zerówki, w składzie: Klaudia Michnowicz, Hubert Bednarski i Sebastian Różowicz. Dzieci zaprezentowały grę na instrumentach do pięknego utworu muzycznego Hugo Strassera. Był to jedyny taki występ pośród wierszy, piosenek i inscenizacji. Uczniowie wystąpili wspaniale, otrzymali gromkie brawa. Dzieci zdobyły wyróżnienie, a także pluszaki i pamiątkowe dyplomy.
Należy nadmienić, że spośród około 70 uczestników, dzieci z naszej szkoły zachowywały się wzorowo, czym zwróciły uwagę innych opiekunów. Praca z nimi to czysta przyjemność. Serdeczne gratulacje, samych sukcesów w przyszłości.

Monika Rygiel