• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wielki sukces Martyny Jasiny!

„Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie”.

Maria Skłodowska – Curie

W dniu 14 września 2017 roku w Jasielskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”. W gronie laureatów znalazła się Martyna Jasina z klasy IIIA. Uczennica, która pracowała pod opieką Pana Waldemara Kilara, zdobyła wyróżnienie w tym prestiżowym turnieju. Jej sukces jest tym bardziej znaczący, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w tegorocznej edycji wzięło udział 288 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Nadesłali oni na konkurs 605 utworów, które oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych oddzielnie dla poezji i prozy. Pierwszej selekcji czytanych prac dokonały nauczycielki języka polskiego: Anna Kamińska – Grzesiak, Anna Bełda i Katarzyna Koczwara. Natomiast teksty, prezentujące najwyższy poziom artystyczny, czytali i poddawali krytyce wybitni literaci i znawcy: Grzegorz Kociuba – poeta, krytyk literacki, polonista, przewodniczący jury, Jan Tulik – poeta, prozaik, eseista, dramaturg, Mariusz Kalandyk – poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny „Kwartalnika Edukacyjnego” oraz Aleksandra Dacyl – polonistka.

Bardzo cieszy to, że sylwiczna opowieść Martyny Jasiny, zapisana techniką strumienia świadomości, o metaforycznym tytule „Tylko słabi marzą o ciszy w kolorze szkarłatu” zyskała uznanie jurorów. Wrażliwość autorki, jej erudycja i pomysł na somnambuliczny tekst zasługują na szczególną pochwałę i są gwarantem sukcesów na przyszłość w kolejnych turniejach literackich. Gratulacje! Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.