• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Aleksandra Hanus zwyciężczynią I Krośnieńskiego Konkursu Recytatorskiego!

„Poeta jest wolny”.

W dniu 9 marca 2017 roku podczas wielkiego finału po wysłuchaniu prezentacji najzdolniejszych recytatorów z Krosna i powiatu krośnieńskiego poznaliśmy werdykt komisji artystycznej, która oceniła kilkudziesięciu adeptów sztuki recytacji w trzech kategoriach wiekowych. W gronie laureatów znalazła się Aleksandra Hanus z klasy 5a, która wygłosiła wiersz Danuty Wawiłow „Wędrówka”.
Wystąpienia uczestników oceniało 4-osobowe jury w składzie: Jan Lusznia – poeta, pedagog, członek Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, Kamila Ziemiańska – Staniek – instruktor RCKP, Anna Jakubik – instruktor, Paweł Fiejdasz – instruktor. Jurorzy w ocenie brali pod uwagę gruntowną znajomość tekstu, rozumienie wygłaszanego słowa, sztukę interpretacji, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne. Bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice naszej szkoły. Aleksandra Hanus z niezwykłą ekspresją w głosie wygłosiła wiersz „Wędrówka”, mówiący o sile przyjaźni, tolerancji i szacunku. Również z bardzo dobrej strony zaprezentowały się na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie Blanka Krzysztyńska („Psotny piesek” Urszuli Kozłowskiej) i Izabela Siręga („Dialog z pluskwą” Ludwika Jerzego Kerna).

Dla porządku dodajmy, że laureatem 1. nagrody w gronie uczniów z klas 1-3 została Amelia Szałankiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie, w gronie uczestników z klas 4-6 tryumfowała Aleksandra Hanus ze Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej, natomiast wśród gimnazjalistów nie miała sobie równych Maja Szelc z Gimnazjum nr 4 w Krośnie. Gratulujemy! Aleksandra Hanus, laureatka turnieju, oraz Izabela Siręga pracowały pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara, natomiast opiekunem merytorycznym Blanki Krzysztyńskiej była Pani Urszula Koźma. Życzymy powodzenia podczas kolejnych turniejów recytatorskich, krzewiących kulturę żywego słowa.