• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Filip Cisek wśród zwycięzców VII Ogólnopolskiego Konkursu na Najciekawszą Prezentację Multimedialną „Rzeki Portugalii”

„Źródło zwykle nie pochwala drogi, którą wybrała rzeka”.

Jean Cocteau

W dniu 22 grudnia 2016 roku poznaliśmy wyniki VII Konkursu na Najciekawszą Prezentację Multimedialną pod hasłem „Rzeki Portugalii”, organizowanego przez Centrum Języka Portugalskiego/Camões przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ogromny sukces odniósł Filip Cisek z klasy IB, który w kategorii uczestników ze szkół gimnazjalnych zajął 2. miejsce w kraju. Uczeń pracował pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara. Gratulacje!
Konkurs miał na celu m.in. propagowanie oraz pogłębienie wiedzy na temat Portugalii wśród młodzieży szkolnej oraz zachęcenie do tworzenia projektu jako nowatorskiej pracy ucznia. Na adres organizatora nadesłano aż 148 prezentacji z całej Polski, dlatego sukces Filipa Ciska należy uznać za szczególnie cenny.

Poniżej przedstawiamy protokół komisji konkursowej:

Lokata

Imię i nazwisko uczestnika

Nazwa szkoły

SZKOŁY GIMNAZJALNE

1. miejsce

Szymon Mielczarek

Publiczne Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu

2. miejsce

Filip Cisek

Gimnazjum im. Anny z Działyńskich Potockiej w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej

3. miejsce

Katarzyna Szmagara

Gimnazjum nr 10 im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

1. miejsce

Adrianna Augustyniak

Technikum Ekonomiczno-Administracyjne nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu

2. miejsce

Łukasz Kaczyński

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego w Sandomierzu

3. miejsce

Łukasz Kaluźniak

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie