• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zajęcia z profilaktyki dla gimnazjalistów

„Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie - oto prawdziwa wiedza”.

Konfucjusz

Szkoła wspierając wszechstronny rozwój ucznia, musi zachować właściwe proporcje między wiedzą a umiejętnościami i wychowaniem. To trudne zadanie, bo też szczególny jest wiek rozwojowy gimnazjalistów. Niektórzy z nich eksperymentują z alkoholem i innymi środkami uzależniającymi. Najczęściej dotyczy to dzieci przeżywających silne napięcia emocjonalne i stresy oraz tych, które chcą zaimponować kolegom. W przypadku konfliktów między rodzicami i dziećmi również staje się to katalizatorem do sięgnięcia po środki uzależniające. Okres dorastania charakteryzuje tendencja do uniezależnienia się a od rodziców i otoczenia pojawia się autonomiczność, arogancja i lekceważenie autorytetów.
W dniu 15 grudnia 2016 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum spotkali się z Panią mgr Anitą Pelczar pracownikiem Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Krośnie, która pracuje w Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Spotkanie przebiegało w formie dialogu i wykładu. Uczniowie uświadomili sobie jak mogą zrujnować swoje młode życie przez ryzykowne i nieodpowiedzialne zachowanie. Przedstawione zostało również szkodliwe działanie dopalaczy i środków psychoaktywnych tak popularnych w ostatnim czasie.

Odskocznią dla młodzieży w trudnym dla nich okresie może być realizacja swoich pasji. Angażowanie się w sport lub wspólne spędzanie wolnego czasu. Ważnym jest aby nie kierować się chęcią zaimponowania rówieśnikom, którzy nie  zawsze podejmują słuszne wybory.
Spotkanie zorganizowała pedagog szkolny Ewa Barańska