• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Izabela Siręga w finale Podkarpackiego Konkursu Recytatorskiego

„Poeta pragnie w jasny dzień pokazać światło księżyca”.

Jean Cocteau

W dniu 8 grudnia 2016 roku na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie zaprezentowała się Izabela Siręga z klasy 5a, recytując wiersz Wandy Chotomskiej „Walc”. Był to już trzeci, a zarazem ostatni etap przesłuchań najzdolniejszych recytatorów z województwa podkarpackiego. Tegoroczna edycja festiwalowa przebiegała pod hasłem „Nasze pasje”. Nic zatem dziwnego, że uczestnicy wygłaszali poezję lub prozę albo śpiewali piosenki traktujące o rozmaitych zainteresowaniach dzieci. Dominowały teksty opowiadające o muzyce, sporcie, tańcu czy zwierzętach.
Do finałowych przesłuchań w grupie uczniów z klas 4-6 szkół podstawowych zakwalifikowano łącznie 31 recytatorów. Ich wystąpienia oceniało jury w składzie: Jolanta Nord, Danuta Pado, Andrzej Szypuła i Wojciech Kwieciński.

Laureatem 1. miejsca został Dawid Smaczniak z Mielca, 2. lokatę zdobył Karol Ochyra z Przeworska, a 3. miejsce zajęła Julia Staroń z Brzyskiej Woli. Mimo że w gronie wyróżnionych nie znalazła się Izabela Siręga, to jej udział w finałowych zmaganiach należy uznać za niemały sukces. Zdobyła cenny bagaż doświadczeń, który zaprocentuje w przyszłości. Uczennica – jako jedyna reprezentantka powiatu krośnieńskiego w wielkim finale – pracowała pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.