• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Udany start w biegu „Nocna Mila Niepodległości” w Lublinie

Dnia 11 listopada 2016 roku grupa naszych uczniów, rodziców i nauczycieli uczestniczyła w Lublinie w Biegu „Nocna Mila Niepodległości” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie we współpracy z Fundacją „Ruchu Solidarności Rodzin”. Na tą wyjątkową imprezę sportową zostaliśmy zaproszeni przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W ramach tego wydarzenia odbyły się trzy biegi w centrum Lublina na dystansie 1609 metrów, dedykowane uczniom, rodzicom i nauczycielom ze szkół podstawowych z klasy IV-VI, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Celem imprezy była promocja kultury fizycznej i historii Polski. Nietypowa formuła biegu umożliwiła przeprowadzenie zawodów ze startu wspólnego dzieci, młodzieży , rodziców i nauczycieli. Ten niecodzienny, międzypokoleniowy bieg upamiętnił historię pokoleń Polaków i umożliwił w ten sposób oddanie im należnej czci i honoru. Była to również okazja do tego aby wspólnie, obok siebie na trasie biegu mogli rywalizować uczniowie ze swoimi rodzicami i nauczycielami. W zawodach wystartowali przedstawiciele 14 szkół podstawowych, 16 gimnazjów i 18 szkół ponadgimnazjalnych Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Zawodnicy z naszej reprezentacji spisali się doskonale, zajmując czołowe miejsca i kilkukrotnie stając na podium!

Przedstawiamy najlepsze miejsca:

  • w szkole podstawowej:

Kategoria: klasa 4 chłopcy
1. Przemysław Małek
2. Mikołaj Ostrowski
4. Kacper Wiśniowski
6. Mateusz Tomkiewicz
8. Karol Mazurkiewicz
9. Mikołaj Kuzak
10. Szymon Bober

Kategoria: klasa 5 chłopcy
1. Filip Zięba

Kategoria: klasa 6 dziewczęta
4. Katarzyna Penar
9. Zuzanna Różowicz

  • w gimnazjum:

Kategoria: dziewczęta
6. Nikolina Samborska
7. Kinga Osękowska

Kategoria: chłopcy
1. Karol Jurasz
2. Szymon Szpetnar
5. Jakub Hanus
6. Jakub Rajchel
7. Michał Węglowski
9. Mateusz Markiewicz

Kategoria: nauczyciel
4. Józef Krzysztyński
6. Artur Piotrowski

Kategoria: rodzic
1. Piotr Cisek
9. Sabina Buczek

Gratulujemy wszystkim uczestnikom udanego startu!