• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Dnia 1 września br. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Dyrektor szkoły powitał zebranych uczniów, rodziców, kadrę nauczycielską, a także zaproszonych gości: Pana Jana Materniaka – zastępcę Burmistrza Gminy Rymanów, Pana Tomasza Rajnika – radnego Posady Górnej, Panią Dorotę Niemczyk – przedstawicielkę Rady Rodziców oraz ks. proboszcza Marka Zajdla.  
Pan dyrektor zaakcentował, że rozpoczynający się rok szkolny jest znamienny dla polskiej edukacji, gdyż wchodzi w życie wielka reforma oświaty. Uczniowie szkoły podstawowej uczyć się będą przez osiem lat, a nie przez sześć i nie będą już pisać sprawdzianu. Później naukę pobierać będą nie w gimnazjum, które zostanie stopniowo wygaszone, lecz w czteroletnim liceum, bądź w pięcioletnim technikum lub też w pięcioletniej, dwustopniowej szkole branżowej.
W słowie skierowanym do uczniów przytoczona została myśl Seneki Młodszego: „Uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia”, by pamiętali oni, że wykształcenie jest bardzo wysoko cenioną i szlachetną wartością w życiu każdego współczesnego człowieka.

Pan dyrektor przypomniał również, że rodzice poprzez stałe przebywanie ze swoim dzieckiem, dostarczają mu szerokiej wiedzy o otaczającym świecie, a co najważniejsze stają się modelami osobowości i wzorami zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych. Przekazują dziecku określony system wartości i norm moralnych, etycznych i społecznych. Wpływ, jaki wywierają rodzice na swoje dziecko, jest więc bardzo silny i trwały.
Dyrektor szkoły, zwracając się do nauczycieli, zauważył że praca z dziećmi i młodzieżą to zadanie odpowiedzialne. Nauczyciel to osoba będąca swoistym przewodnikiem w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, kształtowaniu postaw obywatelskich. Życzył pedagogom, by nie zabrakło im motywacji, cierpliwości, pomysłowości, spokoju, odwagi w codziennej pracy i w relacjach z młodymi ludźmi.
Kończąc wystąpienie, dyrektor przypomniał, że początek września w świadomości każdego Polaka to również wspomnienie bolesnych wydarzeń, które rozegrały się 77 lat temu, gdy dnia 1 września 1939 roku wojska niemieckiego i słowackiego agresora przekroczyły granicę z Polską rozpoczynając II wojnę światową.
Jak co roku, zapalono symboliczny znicz pamięci pod tablicą umieszczoną na murze naszej szkoły, którą upamiętniono mieszkańców Posady Górnej, którzy zginęli w trakcie zmagań wojennych.