• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szkolny Konkurs Wiedzy Chemicznej

„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie,    
trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny  
i na pewno to osiągnie” 

Maria Skłodowska - Curie

W dniu 25 maja 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Chemicznej „Wszechobecne elektrolity” przygotowany przez Panią Beatę Kilar. Ideą i celem konkursu było propagowanie chemii, pogłębianie wiedzy na temat właściwości elektrolitów: kwasów, zasad i soli oraz podsumowanie całorocznej pracy Koła Chemicznego. Konkurs adresowany był do uczniów drugich i trzecich klas gimnazjum. Test składał się z 15 zadań a maksymalna liczba punktów do zdobycia to 36. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim 20 uczniów.

Najwyższe lokaty uzyskali:
1. miejsce  ex aequo: Aleksandra Gubała (33,5 pkt.) i Karolina Niemczyk (33,5 pkt.)
2. miejsce: Michał Macnar (32,5 pkt.)
3. miejsce  ex aequo: Weronika Niemczyk (32,5 pkt.) i Katarzyna Hanus (32,5pkt.)    
4. miejsce: Waldemar Moskal (32 pkt.)        
Gratulujemy uzyskanych wyników! Zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję konkursu.