• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wrażenia z filmu „Miasto 44”

„Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec…”

Juliusz Słowacki

W dniu 8 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Alicji Kabiesz i Pana Waldemara Kilara obejrzeli najnowszy film Jana Komasy „Miasto 44”, opowiadający o młodych, pełnych życia Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji niemieckiej. Reżyser ukazał tragiczne dzieje patriotycznie usposobionych warszawiaków, ponieważ odpowiedzieli na wezwanie ojczyzny, walcząc w powstaniu o wolną Polskę w 1944 roku.
Przygotowania do realizacji dzieła trwały blisko 8 lat, natomiast praca na planie filmowym zajęła 63 dni – tyle, ile trwało powstanie warszawskie. Kinowa premiera filmu odbyła się 19 września 2014 roku. Wcześniej, bo 30 lipca br. film został zaprezentowany na Stadionie Narodowym przed 15-tysięczną widownią na największym na świecie ekranie sprowadzonym ze Stanów Zjednoczonych w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu powstania.

W filmie wystąpili znani aktorzy, ale także debiutanci, m.in. Józef Pawłowski (jako Stefan Zawadzki), Zofia Wichłacz (Biedronka), Anna Próchniak (Kama). Atutem filmu bez wątpienia oprócz świetnej gry aktorskiej były doskonałe zdjęcia Mariana Prokopa oraz muzyka Antoniego Komasy – Łazarkiewicza.
Przez plan przewinęło się ponad 3 tys. statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 tys. ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 tys. osób. Wszystko to sprawiło, że powstał obraz imponujący, poruszający ważne uniwersalne tematy, mówiący o wolności i miłości.