• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Jan i Karol Juraszowie z tytułami Odkrywcy 2014!

„Historia jest pisana przez zwycięzców”.

Winston Churchill

W dniu 13 czerwca 2014 roku poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Historii „Odkrywca”, organizowanej przez Instytut Rozwoju Oświaty w Warszawie, przeprowadzonej w szkołach w całej Polsce 22 maja br. Doskonale poradził sobie z trudnymi pytaniami Jan Jurasz, który zajął 11. miejsce w kraju, uzyskując 214p. na 240 możliwych do uzyskania. Świetny wynik zanotował także jego brat Karol Jurasz, którego sklasyfikowano na 13. pozycji w skali kraju – zdobył 210p. W pierwszej dwudziestce w kraju znaleźli się jeszcze: Filip Cetnarski (17. miejsce), Mateusz Markiewicz (19. miejsce), Miłosz Sabat (20. miejsce), Martyna Jasina (20. miejsce). Gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowywał Pan Waldemar Kilar.

Olimpiada miała formę testu wielokrotnego wyboru i sprawdzała poziom wiedzy uczestników z zakresu historii powszechnej i dziejów ojczystych z klasy czwartej i piątej.

Przedstawiamy całościowe wyniki wszystkich uczestników:

Imię i nazwisko

Suma punktów

Miejsce w kraju

Jan Jurasz

214

11

Karol Jurasz

210

13

Filip Cetnarski

202

17

Mateusz Markiewicz

198

19

Martyna Jasina

196

20

Miłosz Sabat

196

20

Anna Kuszel

172

32

Kuba Mleczko

152

42

Kamila Frącek

150

43

Aleksandra Bolanowska

136

50

Mateusz Bolanowski

136

50

Oliwia Staroń

126

55