• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Znamy wyniki egzaminów gimnazjalnych!

„Twoje założenia są twoimi oknami na świat. Wyszoruj je od czasu do czasu, inaczej nie przejdzie światło”.

Isaac Asimov

W dniu 18 czerwca 2014 roku Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki egzaminów gimnazjalnych, które zostały przeprowadzone w szkołach w całej Polsce w dniach 23-25 kwietnia br. Prace zostały ocenione przez niezależnych ekspertów. Najlepsze wyniki uzyskali:

Język polski:
Adrianna Bolanowska - 94%
Paulina Krupa - 91%
Wojciech Smerecki - 91%
Jakub Ziemba - 87%
Kamil Jankowicz - 84%
Eliza Niemczyk - 84%
Rafał Piwowar - 84%
Bartłomiej Dereniowski - 81%
Przemysław Kasperkiewicz - 81%

Historia i wiedza o społeczeństwie:
Adam Przybyła - 97%
Paulina Krupa - 88%
Adrianna Bolanowska - 82%
Marcin Hanus - 82%

Matematyka:
Adrianna Bolanowska - 96%
Paulina Krupa - 96%
Wojciech Smerecki - 96%
Przemysław Kasperkiewicz - 93%
Bartłomiej Dereniowski - 89%
Adam Przybyła - 89%
Jan Smerecki - 86%
Eliza Niemczyk - 82%

Przedmioty przyrodnicze:
Adam Przybyła - 100%
Paulina Krupa - 96%
Przemysław Kasperkiewicz - 89%
Eliza Niemczyk - 86%
Jan Smerecki - 86%

Język angielski (poziom podstawowy):
Paulina Krupa - 100%
Adrianna Bolanowska - 95%
Przemysław Kasperkiewicz - 90%
Eliza Niemczyk - 82%
Aleksandra Kluska - 80%
Wojciech Smerecki - 80%
Edyta Ziajka - 80%

Język angielski (poziom rozszerzony):
Paulina Krupa - 100%
Adrianna Bolanowska - 85%
Adam Przybyła - 85%
Jan Smerecki - 85%
Przemysław Kasperkiewicz - 80%

Przedstawiamy średnie wyniki w procentach naszych uczniów z poszczególnych części egzaminów:
Język polski: 73%
Historia i wiedza o społeczeństwie: 65%
Przedmioty przyrodnicze: 61%
Matematyka: 65%
Język angielski (PP): 63%

Wyniki z egzaminów liczą się podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i mogą zdecydować o wyborze placówki przez absolwenta. Trzecioklasista, który przystąpił do egzaminu i ukończył gimnazjum, może zdobyć maksymalnie 200 punktów. Maksymalnie 100 punktów można uzyskać za wyniki na egzaminie gimnazjalnym. Dodatkowe 100 punktów uczeń otrzymuje za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum i szczególne osiągnięcia.
Wyniki z 5 egzaminów przedmiotowych na poziomie podstawowym przeliczane są w procentach: 0,2 punktu rekrutacyjnego za każdy 1 procent wyniku egzaminacyjnego. Np. za 70 proc. z języka polskiego uczeń otrzyma 14 punktów, za 50 proc. z języka obcego – 10 punktów, za 100 proc. z matematyki otrzyma 20 punktów. Dodatkowe 100 punktów uczeń otrzymuje m. in. za oceny na świadectwie i „biało – czerwony pasek”, sukcesy w konkursach przedmiotowych, tematycznych. Za świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem uczeń otrzymuje 2 punkty. Przelicznik ocen jest następujący: ocena celująca – 18 punktów, bardzo dobra – 14 punktów, dobra – 10 punktów, dostateczna – 6 punktów, dopuszczająca – 2 punkty.