• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uwolnij książkę

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

W dniu 5 maja 2014 roku uczniowie klasy Ib uczestniczyli w niezwykłej lekcji języka polskiego pod hasłem „Uwolnij książkę”. Pan Waldemar Kilar zainspirował swych podopiecznych, by podzielili się swoimi wrażeniami czytelniczymi i wymieniali się książkami. Happening odbywał się w związku z Tygodniem Bibliotek, ogólnopolską akcją promującą czytelnictwo.
Uczniowie na zajęcia przynieśli rozmaite teksty z domu: literaturę piękną i literaturę faktu, albumy, poradniki, książki kulinarne. Dominowały powieści fantasy, ale nie zabrakło też polskiej klasyki i lektur szkolnych. Każdy prezentował ulubioną książkę, uzasadniał wybór tytułu i zachęcał do przeczytania danej publikacji.

Bookcrossing jest ideą nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa. Akcja zorganizowana w szkole miała na celu oswajanie z literaturą.
Puentą spotkania był wniosek, że warto czytać, ponieważ jest to wspaniała rozrywka intelektualna. Czytanie przynosi wiele korzyści: poszerza doświadczenia językowe, rozwija słownictwo, uczy wyrażać myśli i rozumieć innych. Lektura książek uczy także empatii i wrażliwości.