• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Śladami tego, który „rozświetlił świat”- Ignacego Łukasiewicza – wyjazd edukacyjny klas III gimnazjum do Bóbrki

5 grudnia 2013 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce. Wyjazd obejmował:

  • lekcję muzealną na temat „Co to jest ropa naftowa?”,
  • film o życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza,
  • spacer alejkami skansenu,
  • zwiedzenie Domu Łukasiewicza.

W czasie lekcji muzealnej po wykładzie i prezentacji multimedialnej na temat pochodzenia ropy naftowej, jej składu chemicznego oraz zastosowania produktów jej przerobu uczniowie obejrzeli próbki ropy naftowej z różnych odwiertów, zbadali gęstość oleju skalnego, zachowanie względem wody oraz palność tego surowca. Zapalili lampę naftową- kopię pierwszej lampy pomysłu Ignacego Łukasiewicza.

Po tych zajęciach w sali audiowizualnej  obejrzeli bardzo ciekawy film o życiu i działalności  twórcy polskiego przemysłu naftowego Ignacego Łukasiewicza. Spacer alejkami skansenu wzbogacił ich wiedzę na temat historii wydobywania ropy naftowej. Uczniowie poznali kopanki: „Franek”, „Janina”, warsztat mechaniczny, starą drewnianą kuźnię kopalnianą oraz dom Ignacego Łukasiewicza, w którym zgromadzone są pamiątki po nim oraz kolekcja lamp naftowych.
Ostatnim punktem pobytu w muzeum  był udział w  prezentacji multimedialnej dotyczącej: geologii, poszukiwań, wydobywania, magazynowania i zastosowania tego cennego surowca, jakim jest olej skalny.