• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piknik edukacyjny „Młody Nobel”

W dniu 24 listopada 2013 roku uczniowie naszej szkoły udali się do Zespołu Szkół Publicznych w Klimkówce, by uczestniczyć w pikniku edukacyjnym „Młody Nobel”. Piknik ten był częścią IV edycji kampanii edukacyjnej „Młody Nobel. Pokazujemy, że nauki ścisłe są fascynujące!” zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Wolontariatu i Fundację PGNiG im. Łukasiewicza. Patronat Honorowy nad akcją objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.
Podobne pikniki odbyły się już w wielu szkołach w małych miejscowościach. Spotkania miały  charakter pokazów i warsztatów, dzięki czemu uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez studentów – wolontariuszy programu Projektor. Na te kilka godzin sale lekcyjne zamieniły się w prawdziwe laboratoria. Równolegle odbywały się zajęcia z chemii, fizyki, robotyki, kryminalistyki, biologii i pierwszej pomocy.

Uczestnicy spotkań dowiedzieli się między innymi, jak zaprogramować robota, udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu czy poznać swoje odciski palców. Każdy mógł przyjrzeć się z bliska eksperymentom i przeprowadzić je samodzielnie.
Ideą programu jest dotarcie studentów do dzieci mieszkających na wsi czy w małej miejscowości, dzielenie się z nimi swoją wiedzą, przekazanie pozytywnych wzorców i zachęcenie do rozwoju.