• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

Dzień 11 listopada to Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości: 95 lata temu, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia pod hasłem „Gdy wolności nadszedł czas…”.
Prowadzący uroczystość Paulina Krupa i Bartłomiej Dereniowski oraz recytatorzy przedstawili drogi Polaków do niepodległości. Tłem montażu były slajdy przesyłane rzutnikiem przedstawiające reprodukcje obrazów, ukazujących historyczne wydarzenia. W trakcie montażu, odpowiedzialny za scenografię, Marcin Hanus ustawiał przed recytatorami białe, kartonowe pudełka z datami najważniejszych wydarzeń z historii odzyskiwania wolności. Podniosłą atmosferę uroczystości uświetnił solowy występ Pauliny, która zaśpiewała utwór „Biały krzyż” Czerwonych Gitar. Akademię zakończyła Ewelina Ziemba, recytując wiersz Leopolda Staffa „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą”.
Uroczystość była dla wszystkich uczniów naszej szkoły wspaniałą lekcją historii. Ten montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy IIIb gimnazjum, a nad całością czuwały Panie: Beata Kilar i Alicja Szymanowska.