• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Walentynki

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”

Antoine De Saint-Exupéry

Dnia 14 lutego 2024 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w rolę doręczycieli „szkolnej poczty walentynkowej”. Z uśmiechem obdarowywali odwiedzane klasy czerwonymi serduszkami symbolizującymi sympatię oraz wręczali adresatom kolorowe listy, wykonane z wielką precyzją i pomysłowością.
Nazwa walentynki pochodzi od imienia św. Walentego, patrona zakochanych, a data 14 lutego wywodzi się od rzymskiego święta Luperkaliów, ku czci Faunusa, boga płodności. W V wieku święto Luperkaliów zostało zniesione i połączone ze śmiercią św. Walentego.

Pierwszą zachowaną walentynkę można podziwiać w Muzeum Brytyjskim. Została ona nadana w 1415 roku przez uwięzionego w londyńskim Tower, księcia Orleanu – Karola do małżonki. W naszym kraju święto zakochanych zdobyło popularność w latach 90 XX wieku i jest celebrowane do dzisiaj.

Samorząd Uczniowski