• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wyprawa klas piątych do Klimkówki

„Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą
i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej”.

R.Kapuściński

W ramach Dnia Turystyki w dniu 20 września 2018 roku uczniowie klas piątych udali się na pieszą wycieczkę do Klimkówki. Pod opieką wychowawców: Pani Marii Szczepaniak i Pana Artura Piotrowskiego oraz Pani Anety Skóry wyruszyliśmy spod szkoły, aby żółtym szlakiem przejść do Kościółka Świętego Krzyża położonego w dolinie pod lasem. Po drodze podziwialiśmy piękne widoki, wsłuchując się w odgłosy przyrody. Na wzgórzu zatrzymaliśmy się w drewnianej altance, aby posilić się i odpocząć. Gdy dotarliśmy na miejsce, obejrzeliśmy ciekawe wnętrze świątyni wykonane w stylu neobarokowym. Uwagę naszą przykuła cudowna figura Jezusa Ukrzyżowanego - krucyfiks pochodzący z II połowy XVII w. W pobliżu Kościółka znajduje się źródełko z wodą o właściwościach leczniczych, którą mogliśmy ugasić pragnienie. Stamtąd ruszyliśmy w stronę wioski, mijając po drodze kapliczki Drogi Krzyżowej. Nazwa tej miejscowości wywodzi się prawdopodobnie od Klima - właściciela terenów, na których leży Klimkówka. Druga wersja pochodzenia tej nazwy, wywodząca się od słowa „klękać”, ma związek z legendą o znalezieniu krucyfiksu, przy którego wyoraniu nawet woły poklękały.

W centrum wioski mieliśmy okazję obejrzeć kolejny obiekt sakralny - Kościół pw. Św. Michała Archanioła. Potem ruszyliśmy w stronę dworku i zabytkowego parku, aby zrelaksować się i wyruszyć w drogę powrotną przez Rymanów do Posady Górnej. Na miejsce dotarliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni.