• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wycieczka klas czwartych na Wołtuszową

W dniu 20 września 2018 roku uczniowie klas 4a i 4b pod opieką Pań: Iwony Kuci, Edyty Krukar i Agnieszki Kindlik wzięli udział w pieszej wycieczce na Wołtuszową. Celem wyprawy było integracja grupy, pogłębienie wiedzy o własnym regionie oraz poznanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Mieliśmy okazję poćwiczyć na trasie fitness, zachwycić się pięknem przyrody. Podziwialiśmy po drodze drewniane rzeźby, poznawaliśmy ciekawe gatunki roślin. W końcu dotarliśmy do cerkwiska, pozostałości po nieistniejącej już wsi Wołtuszowa. Mieliśmy czas, żeby odpocząć, posilić się, pograć w gry planszowe. Dziewczęta wymyśliły zabawne rymowanki o naszej wycieczce. Wyprawa dostarczyła nam niezapomnianych przeżyć. Każdy z uczestników dobrze się bawił. Już nie możemy doczekać się następnej wycieczki!