• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

XXVI Turniej Wiedzy Ekologicznej

„Natura zawsze jest zdolna dać dużo tym, którzy pragną ją zrozumieć”.

Zofia Gerlach

Na przełomie maja i czerwca odbył się XXVI Turniej Wiedzy Ekologicznej organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Podczas finału turnieju, który przeprowadzono się 4 czerwca 2018 roku w sali Kina „Sokół”, ogłoszono wyniki zmagań konkursowych w poszczególnych kategoriach. W konkursie plastycznym „ Ekologia” Dominika Pęcak otrzymała wyróżnienie, natomiast w konkursie na wypracowanie tematyczne Karol Jurasz został wyróżniony za prezentację multimedialną „Bezpieczne usuwanie wyrobów zawierających azbest”. Konkurs Wiedzy Ekologicznej wygrała drużyna z naszej szkoły w składzie: Aleksandra Bolanowska, Marcelina Hanus, Anna Kuszel oraz Zuzanna Hanus. Zawodniczki zdobyły wiedzę podczas wykładów, które odbyły się 7 maja br. oraz wycieczki do Mucznego zorganizowanej dnia 15 maja br. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.