• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Szczypiornistki Gimnazjum wicemistrzyniami województwa podkarpackiego 2018!

Dnia 25 kwietnia 2018 roku w hali jarosławskiego MOSiR-u został rozegrany Finał Wojewódzki Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział 4 najlepsze drużyny województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2017/2018: Gimnazjum Posada Górna, Gimnazjum Nr 2 Jarosław, Gimnazjum Dzikowiec i Gimnazjum Grabownica Starzeńska.
Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Czas gry 2x10 minut (tylko!). Drużyna naszych dziewcząt wygrała pewnie 2 pierwsze mecze, każdy z nich różnicą 10 bramek i było wiadomo, że o mistrzostwie zadecyduje ostatni mecz z drużyną z Dzikowca. Na minutę przed końcem był wynik 7:7. Niewykorzystana sytuacja dała możliwość kontrataku i niestety porażki. Nasze dziewczęta zanotowały pierwszą porażkę w rozgrywkach szkolnych od 2 lat! Kolejny raz udowodniły, że są w ostatnich latach jednym z najlepszych zespołów w województwie podkarpackim (2018 wicemistrz, 2017 mistrzostwo, 2016 brązowe medalistki!).

Skład drużyny: Oliwia Staroń, Julia Bolanowska, Nikola Zięba, Izabela Dudek, Nikolina Samborska, Maria Przybyła, Natalia Józefczyk, Julia Krupianik, Antonina Szczęsna, Kinga Osękowska, Martyna Sękowska, Kamila Małek, Joanna Głowacka, Sara Pitrus, Maria Różowicz, Izabella Rodzinka.

Klasyfikacja końcowa finałów:
1. Gimnazjum Dzikowiec
2. Gimnazjum Posada Górna
3. Gimnazjum Grabownica Starzeńska
4. Gimnazjum Nr 2 Jarosław

Drużyna na co dzień trenowana jest przez trenera Grzegorza Argasińskiego.
Gratulacje dla dziewcząt i trenera!